AB
Bu Program Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmektedir
  Herşey Haklar İçin, Haklar Herkes İçin Facebook   Herşey Haklar İçin, Haklar Herkes İçin Twitter
   
   
TÜRKİYE GENÇLİK BİRLİĞİ DERNEĞİ
Tweetle   Facebookta Paylaş

Türkiye Gençlik Birliği Derneği, 1997 yılında Ankara’da kurulmuş olup, hiçbir ayırım gözetmeksizin tüm gençlerin toplumsal katılımını, sosyal gelişimlerini, örgütlenmelerini, karar ve yönetim süreçlerinde eşitlik ve demokrasi anlayışı içinde aktif olarak yer almalarını desteklemeyi hedefleyen bir sivil toplum kuruluşudur. Bu hedefler doğrultusunda son yıllarda özellikle engelli gençleri dahil etmeye ve gençlik kuruluşlarına engelli perspektifi kazandırmaya yönelik çalışmalar yürütmektedir.

Gençlerde gönüllülük bilincini geliştirmek, ulusal ve uluslararası gençlik politikalarının oluşturulmasına katkıda bulunmak, hak temelli yaklaşım esas alınarak özellikle dezavantajlı konumdaki gençlerin sosyal gelişimlerine destek olmak derneğin başlıca amaçlarındandır.

Türkiye Gençlik Birliği Derneği etkinlik ve projeler bazında ilgili kamu, özel ve sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yapmaktadır.

Şimdiye kadar pek çok sayıda yerel, ulusal ve uluslararası proje ve etkinlikler üretmiş ve uygulamış, dernek gönüllüleri ise hem ülkemizde hem de farklı ülkelerde çok sayıda eğitim, değişim, seminer, konferans, toplantı ve Avrupa Gönüllü Hizmeti (EVS) gibi organizasyonlar aracılığı ile derneği temsil etmiştir. Halen mevcut gençlik çalışmalarının tüm gençler için kapsayıcı ve kolay erişilebilir olmasına ve üniversitelerle işbirliği halinde kampüslerin engelli gençler için de erişilebilir hale getirilmesine yönelik çalışmalarına devam etmektedir.

Dernek farklı illerden çeşitli gençlik kuruluşlarının üye olduğu Türkiye Gençlik Federasyonu’nun kurucu üyesi olup aynı zamanda Çocuklara Yönelik Cinsel Ticari Sömürü ile Mücadele Ağı, Engelli Ayrımcılığını Önleme ve Mücadele Platformu ve Engelli Hakları İzleme Grubu’nun üyesidir.

     
Türkiye Gençlik Birliği Derneği "Her şey Haklar için, Haklar Herkes İçin" Proje Ofisi Korkutreis Mah. Cihan Sok. No:16/11 Sıhhıye-Ankara Tel: 0312 229 16 36 • Bize Yazın