AB
Bu Program Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmektedir
  Herşey Haklar İçin, Haklar Herkes İçin Facebook   Herşey Haklar İçin, Haklar Herkes İçin Twitter
   
   
Gençlik Alanında Çalışan Kuruluşlara Yönelik Engelli Hakları İzleme ve Savunuculuk Eğitimleri
Tweetle   Facebookta Paylaş
Mart ayında İstanbul'da yapmış olduğumuz Eğitmenler toplantısında hazırlamış olduğumuz ve engelli katılımcıları da eşit şekilde kapsayıcı eğitim modüllerini uygulamak üzere, Haziran-Eylül ayları arasında Ankara'da Gençlik ve Engelliler Alanında Çalışan Kuruluşlara Yönelik toplam 6 adet İzleme ve Savunuculuk Eğitimi gerçekleştirdik. Eğitime içlerinde görme, işitme ve ortopedik engelli katılımcıların da bulunduğu farklı illerden 18-40 yaş arası 120 STK temsilcisi katıldı.

Yaygın ve kapsayıcı eğitim metodlarının kullanıldığı eğitimlerde Süleyman Akbulut, Hakan Özgül, İdil Seda Ak ve Özgür Mehmet Kütküt eğitmen olarak yer aldı ve engellilik, engelliliğe dayalı ayrımcılıkla mücadele, ulusal ve uluslararası mevzuat, engelli hakları izleme ve savunuculuk yöntemleri, idari-yasal girişimler, kamusal farkındalık yaratma çalışmaları, savunuculukta yeni medya kullanımı ve kampanya üretme gibi konuları aktardılar. Eğitimler sayesinde katılımcı STK'ların engelli hakları konusunda farkındalıkları ve bilgi düzeyleri artmakla kalmayıp ayrıca bu STK'lar arasında diyalog, iletişim ve işbirliği geliştirildi.
     
Türkiye Gençlik Birliği Derneği "Her şey Haklar için, Haklar Herkes İçin" Proje Ofisi Korkutreis Mah. Cihan Sok. No:16/11 Sıhhıye-Ankara Tel: 0312 229 16 36 • Bize Yazın